ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ
26.09.2022

Αποτελέσματα ακαδημιών

Έναρξη στα πρωταθλήματα της επίλεκτης κατηγορίας παίδων της ΚΟΠ, με τις ομάδες μας να μετρούν 2 νίκες και 2 ήττες στα 4 παιχνίδια που έδωσαν. Αντίπαλος μας στους αγώνες του Σαββάτου η ομάδα του Εθνικού Άσσιας.

Στις κατηγορίες U16 και U17 οι αγώνες διεξήχθησαν στο «ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ».

Στην κατηγορία U16 η ομάδα μας έχασε με 1-0 με γκολ που δέχτηκε στο 33ο λεπτό και έτσι ξεκίνησε με ήττα το φετινό πρωτάθλημα.

Αντίθετα στην κατηγορία U17 o ΑΡΗΣ κέρδισε με 3-0 και μπήκε με το δεξί στο νέο πρωτάθλημα. Δύο τέρματα πέτυχε ο Αντώνης Χριστοδούλου και από ένα οι Εφραίμ Δημητρίου και Κωνσταντίνος Αντωνιάδης με πέναλτι.

Στην Λευκωσία και στο γήπεδο Κύκκου διεξήχθησαν οι άλλοι δύο αγώνες των κατηγοριών U14 και U15.

Στην κατηγορία U14 ο ΑΡΗΣ κέρδισε με 3-0. Τα γκολ πέτυχαν οι Γρηγόρης Ιάσωνος, Χριστόφορος Χριστοφή και Γιάννης Αργυρίδης.

Στην κατηγορία U15 ο ΑΡΗΣ έχασε με 1-0, με τέρμα που επιτεύχθηκε στο 18ο λεπτό.

Την επόμενη αγωνιστική αντίπαλος της ομάδας μας θα είναι η Ομόνοια Αραδίππου.