ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ
17.01.2022

Ομόνοια-Άρης 2-2 στο Γυναικείο πρωτάθλημα

Την Κυριακή 15/01/22 η γυναικεία ομάδα του Άρη αντιμετώπισε την Ομόνοια στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του Παγκυπρίου πρωταθλήματος Γυναικών.

Ο αγώνας διεξήχθη στο κοινοτικό γήπεδο Πέρα Χωρίου Νήσου και ήταν αμφίρροπος με την ομάδα μας να βρίσκεται νωρίς πίσω στο σκορ με 2-0, με γκολ στο 20’ και στο 25’. Η ομάδα μας κατάφερε να μειώσει σε 2-1 λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 43’ με αυτογκόλ της Jona Gardarsdottir. Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι κύλησε σε μέτρια επίπεδα και στο 84’ με αυτογκόλ και πάλι, από την Αναστασία Παναγή, διαμορφώθηκε το τελικό 2-2. Με αυτό τον βαθμό η ομάδα μας παρέμεινε στην 3η θέση μαζί με την Ομόνοια με 19 βαθμούς.

Επόμενος αντίπαλος η Αpollon Ladies στις 23/01/2022 στo κοινοτικό γήπεδο Ασγάτας.