ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ
22.11.2021

Πλασματικό σκορ και ήττα στο Γ.Σ.Π.

Την 3η ήττα της και πιο βαριά στη φετινή σεζόν, γνώρισε την Κυριακή η ομάδα μας στο Γ.Σ.Π. από την Ομόνοια με 3-0. Ωστόσο, το βαρύ σκορ σε καμιά περίπτωση δεν ανταποκρίνεται στην εικόνα του αγώνα καθώς η ομάδα μας ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα.

Ο ΑΡΗΣ ήταν η ομάδα που βρήκε και έχασε τις περισσότερες ευκαιρίες, αλλά δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο γκολ.

Η Ομόνοια άνοιξε το σκορ με πέναλτι στο 28’ και κατάφερε να διπλασιάσει τα γκολ της στο τελευταίο λεπτό του Α΄ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας κυριάρχησε, δημιούργησε και έχασε αρκετές ευκαιρίες χωρίς να καταφέρει να φτάσει στο γκολ και να μπει ξανά στο παιχνίδι. Αντίθετα, στις καθυστερήσεις του αγώνα, η Ομόνοια έφτασε στο 3-0 με το δεύτερο πέναλτι της στο παιχνίδι.

Παρά την ήττα, η ομάδα μας παρέμεινε στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Η προσοχή μας πλέον επικεντρώνεται στον αγώνα της τελευταίας αγωνιστικής του Α΄ γύρου κόντρα στην Πάφο το ερχόμενο Σάββατο 27 Νοεμβρίου.